Herkes Haddini Bilsin! Palu Soyadına Sahip Olmak Şehr-i Palu`yu Kirletmez


Palulu olmayan, ama soyadları Palu olan bir aile, iddialara göre ; cinayet işlemiş, sapıklık yapmış, cürümler işlemiş… Yaptıkları medyada manşetlerden inmez oldu.  Bir dedikodu progamının ardından ortaya çıktığı söylenen bu cürümleri kimse Palu`ya mal etmesin. 

Palu diyarı İslam`dır. Diyarı İslam olması hasebiyle Hak yolda taviz vermemiş, bu uğurda bedel ödemiştir. Şeyh Saidlerini Kurban vermiş, Gülüşkür`de yarenlerini gömmüştür. Sırf Palu`daki bu güzelliği bozmaya çalışan karanlık güçler zulmetmiş, zindana atmış zorbalıkla Palu`dan bir çakıl taşı bile alamamıştır.

Ama şu Palu soyadını taşıyanların çıktığı kanalların dizileri, dedikodu programları, magazin programları batının çökmüş ahlakını gençliğin kafasına empoze etmek için her türlü ifsadı gerçekleştirmektedirler. Palu Soyadını taşıyan ailenin işlediği cürümlerin  daha profesyonelcesi  dizilerde işlenmekte, ahlaksızlık, aldatma, sapkın ilişkiler dizilerde artık sıradanlaşmış durumdadır. İşte esas suçlu bunlardı. Bunlar insanları suça özendirmektedir.

Batı endeksli TV`lerin dizileri ve internet üzerinden sürekli pompalanan ahlaksızlık furyasını görmeden bir soyadı ile kimse Palumuzu kirletmesin ve haddini bilsin…  Palu`nun bazı gençlerinin ahlakında eğer bir sarsılma varsa bu da batının pisliklerinden etkilenmedir. Bu sarsılmanın esas suçlusu Batı yandaşı TV`lerin ve bu dizilere yol veren sistemin ta kendisidir.

 Palu`nun kültüründe ahlaksızlık değil , erdem vardır, ahlakın beşiklerinden bir beşiktir.  Güneş balçıkla sıvanmaz. Koynunda evliyalar yatan bir diyardan bahsediyorum. Bu evliyaların bıraktığı miras bellidir anlatmaya gerek yoktur. Batının uşakları sürekli bu mirası yok etmek istediler.  İşte burda “ben Paluluyum” diyenler bu mirasın sahibidirler. Yoksa soy isimlerle bu iş olsaydı Hz. Nuh`un oğlu ile  eşi kafir olmazdı.

 

 

foto
Yazar: Murat POLAT
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal