IHO-EBRAR Elazığ'daki yetimlere bayramlık giydirdi-VİDEO

Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-EBRAR, Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla Elazığ'da onlarca yetim çocuğu giydirdi.

IHO-EBRAR Elazığ'daki yetimlere bayramlık giydirdi-VİDEO

Advert

Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-EBRAR, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla, Umut kervanı Vakfı aracılığıyla Elazığ'da onlarca yetim çocuğa elbise ve ayakkabı yardımında bulundu.

HABERİN VİDEOSU


Elazığ Umut Kervanı Vakfı tarafından tespit edilen fakir, yetim ve öksüz çocuklara Ramazan Bayramı öncesi bayramlık kıyafet dağıtıldı.

İHO-EBRAR Elazığ temsilcisi Nihat Bakşi, “Uluslararası İHO-EBRAR her sene olduğu gibi bu sene de dünyada ve Türkiye’de Ramazan ayı yardımlarına devam ediyor. Bu sene Elazığ’da hem gıda hem de giyim yardımında bulunduk." dedi.

"İHO-EBRAR'ın Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere giyim ve ayakkabı yardımında bulunduğunu" belirten Bakşi, "Bizleri bu hayra vesile kılan İHO-EBRAR ve hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun. Hayırsever bir kardeşimizin göndermiş olduğu yardımlar fakir, yetim ve öksüz çocuklara ulaştırıldı. Bugün bu mağazaya fakir çocuklar çağrıldı ve giydirildi. Ramazan ayında bu çocukları sevindirmek güzel ve kayda değer bir hayırdır. Bu çocukların gözlerindeki mutluluğu ve sevinci görmek lazım, bizler de bu sevince ortak olduk. Çok güzel bir çalışma yapmışlar, bu çalışmalarından dolayı kendilerini takdir ediyoruz. Çalışmalarının devamını diliyoruz. Bu fakirleri sevindirdiklerinden dolayı faydası dokunan, emeği geçen tüm kardeşlerimizle birlikte, yardımın ulaşmasına vesile olan kardeşimizden de Allah razı olsun ve ecrini kat kat versin. Allah hepsinden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Anneleriyle birlikte bayram kıyafeti almaya gelen çocukların mutlulukları ise gözlerden kaçmadı. (Mustafa Daştan - İLKHA)

Advert

Paylaş:
Advert