Siyasetin kahrolası mengenesinde sıkışan Seydilli Caddesinin Yol Yapımı

Murat POLAT

Malumunuz Palu İlçesi Yeni Mahalle`de bulunan Seydilli Caddesinin yolu artık araçların güçlükle geçtiği ve sürekli geçen araçların sanayiden çıkmadığı bir yol haline gelmiş durumdadır. Yazın tozdan, kışın çamurdan insanların İllallah ettiği, en ücra köylerin yolundan daha beter bir yol durumuna gelmiş durumda. Bu mahalle seçmen olarakta Palu`nun en kalabalık seçmenine sahip mahallelerden biridir.

 Akparti İlçe Başkanı Hasbi Erginöz bu yolun karayolu olarak yapılması noktasında kürsüden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlları`na buranın karayolu yapılmasını talepte etti. Şahin Başkan`da bunu kabul etti. Daha sonra Yeni Mahalle Muhtarı Abdullah Şaşkın,Hasbi Başkanla birlikte Elazığ`a Şahin Başkan`ın makamına giderek, Kurban Bayramından sonra bu yolun yapılması için söz aldı. Hasbi Başkan bunu kendi sosyal medya hesabından müjde diye paylaştı.  Milletvekili Zülfü Demirbağ`da bayramlaşma programında bu yolun Şahin Başkan tarafından yapılacağı teyit etti.

Yolun yapılması beklenirken işte o kendini düşünen ve bunun dışında hiçbir şey düşünmeyen akıl devreye girdi. “Bensiz burda hiçbir şey yapamazsınız ve müjde veremezsiniz” diyen yetkisiz etkili, ipe un serperek yolu yaptırmamakta kararlı gözüküyor.

Açıkça heyelan olduğu bilinen ve hiçe çıkan Kalekent`ten aşağı, Palu merkeze  yapılan yol bugünlerde tekrar yapılmaya başlandı. Trilyonların gömüldüğü ve heyelan ile yok olan bu yolun tekrar yapılmasına olanakları olan zihniyet, yüzlerce ailenin yaşadığı ve yol olmaktan çıkan Seydilli Yolunu yapmamaya bahane bulması hakikatten düşündürücü ve ibret vericidir.  Halbuki bu para ile Seydili Caddesi yolu, çarşı merkez, hanımlar sokağı ve yatılı okul yolu yapılabilir.

Bir Palulu olarak şunu açıkça söylüyorum; Kendi parti bünyenizdeki mevzu ve anlaşmazlıkları bu halka fatura etmeyin.  Bu anlayışla önce Hak`ın sonra Halkın divanında mahkum olursunuz. Gücünüzü halka hizmette kullanın. Devletin gücünü siyasi ikbalinize ve kibrinize kullanırsanız bu zulümdür. Kul hakkıdır ve ben bu anlayışa sahip kim olursa olsun bir Palulu olarak, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

Paylaş: