İLİM İRFAN

Adalet kavramı ve Hazreti Ömer

Siyer ve Sahabeler üzerine uzun yıllardır araştırmalar yapan Elazığlı Yazarımız Ali Haydar Zuğurlu, yeni yayımlanan "Hazreti Ömer ve Adalet" isimli kitabı için İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Sabah Namazı Sonrası Sıcak İkram
Sabah Namazı Sonrası Sıcak İkram

HÜDA PAR Elazığ İl Gençlik Kolları, sabah namazının ardından şehir merkezinde bulunan İzzetpaşa Camii cemaatine çorba ikramında bulundu.

Rahmetle Anıyoruz
Rahmetle Anıyoruz

İskilipli Atıf Hoca bu topraklarda kıymeti bilinmeyen nadide cevherlerden biri idi. Batılılaşma hastalığının zihinleri esir aldığı bir dönemde İskilipli Atıf Hoca asli kaynaklara dönme çağrısında bulunmanın bedelini çok ağır bir şekilde ödediler. İskilipli Atıf Hoca İslam ulemasının baskı karşısında nasıl bir tutum alması gerektiğinin de güzel bir örneği olarak Rahmana yürüdü.

Siyer Sınavı ile Peygamber'in okunmadığı ruh ve gönül kalmasın
Siyer Sınavı ile Peygamber'in okunmadığı ruh ve gönül kalmasın

​Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Koordinatörü Mehmet Zülfü Öztürk, Türkiye geneli yapılacak olan O'nu Oku O'nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı'nda hedeflerinin Hazreti Peygamber'in hayatının okunmadığı, yaşanmadığı ev, ruh ve gönül kalmaması olduğunu belirtti

Elazığ Mevlid etkinliğine davet
Elazığ Mevlid etkinliğine davet

Peygamber Sevdalıları Elazığ İl Koordinatörlüğü, 29 Nisan pazar günü düzenleyecekleri “Hz. Peygamber’i Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı Mevlid etkinliğine tüm Elazığ halkını davet etti.

Üç aylar bugün başladı
Üç aylar bugün başladı

Mübarek üç aylar ne zaman başlıyor? 2018 yılı Recep ayı, Şaban ayı ve Ramazan ayı ne zaman başlayacak? soruları merak konusu. İçerisinde de kandilleri ve bereketli geceleri barındıran 2018 üç ayların başlangıcı haberimizde sizlerle paylaştık. Üç aylar bugün başladı. İşte ibadet ve manevi duyguların tavan yaptığı dönemler olan üç aylar ile ilgili tarihler...

TESSEP'ten 14 Şubat uyarısı!
TESSEP'ten 14 Şubat uyarısı!

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) 14 Şubat dolayısıyla il temsilcilikleri düzeyinde açıklama yaparak ahlaki yozlaşmaya dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Batman İl Temsilcisi Nursena Dal, “Evvela bilinç sahibi olmalıyız. Neye zemin hazırladığımızı neye yol açtığımızı fark etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Av. Hayati İnanç Elazığlılarla Buluşacak
Av. Hayati İnanç Elazığlılarla Buluşacak

Elazığ Belediyesi şehrin kültür-sanat hayatına katkı sağlamak amacıyla alanında uzman kişileri hemşerilerimizle buluşturmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda gerçekleştirdiği televizyon programlarıyla büyük beğeni toplayan Araştırmacı-Yazar Av. Hayati İnanç, ‘Mevlana Haftası’ etkinlikleri kapsamında Elazığlılarla bir araya gelecek

Advert