Reklamı Geç
İçişleri Bakanlığı: Lokanta, restoran ve pastanelerin oturma alanları kaldırılıyor
İçişleri Bakanlığı tarafından, Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, 81 il valiliğine gönderilen yeni genelgede tüm lokanta, restoran, pastane ve benzeri iş yerlerindeki oturma alanlarının kaldırılacağı açıklandı.
İçişleri Bakanlığı: Lokanta, restoran ve pastanelerin oturma alanları kaldırılıyor

Bu gece saat 24.00 itibariyle geçerli olacak genelge ile işyerlerinin sadece paket servis yapabileceği belirtilen genelgede bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemlerin yapılacağı vurgulandı.

Birçok umuma açık yerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulduğu hatırlatılan genelgede, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında salgının yayılması ve vatandaşların  hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerleri için ilave tedbirlerin alınması gerekli görüldüğü belirtildi.

Müşterilerin oturmasına müsaade edilmeyeceği vurgulanan genelgede, şu bilgilere yer verildi:

“Bu nedenle tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları sağlanacak, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak. Bakanlığımız söz  konusu tedbirlere ilişkin vali/ kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde başta Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli kararların alınarak, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimlerimiz tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.” (İLKHA)

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-