Sadaka-i cariye olarak evini vakfetti
Türkiye Diyanet Vakfı’na vatandaşların gönüllü bağışları devam ediyor
Sadaka-i cariye olarak evini vakfetti

Ahiret inancına sahip olan hayırsever insanlar, dünya hayatının son bulmasıyla birlikte amel defterlerinin kapanmaması adına birçok hayırda bulunmuşlardır. Bu hayırlardan biri de sadaka-i cariyedir.

Kur’an-ı Kerim’in Hadid Suresinde hayırda bulunanların mükâfatı şöyle dile getirilmektedir, “Şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah'a güzel bir borç verenler var ya, verdikleri onlara kat kat ödenir. Ayrıca onlara çok değerli bir mükâfat da vardır.”

Yukarıda bahsedilen ayeti şiar edinen hayırsever vatandaşlarımızdan Yeter Çelik hanımefendi örnek bir davranışta bulundu. Çelik hanımefendi evini Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi’ne bağışladı. Hayırsever vatandaşımızı makamında ağırlayan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, evini bağışlayan Yeter Çelik’e teşekkür belgesi takdim etti.

Sarıkaya, “Dünya hayatında sadaka-i cariye olarak yapılan tüm amellerin ahiret hayatında çok büyük mükâfatlara vesile olacağına inanıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Elazığ İl Müftüsü Sarıkaya, Yeter Çelik’i tebrik ederek ayrıca kendisine Kur’an-ı Kerim hediye etti. (Mustafa Daştan - İLKHA)


Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-