Elazığ`da Öğretmenler Huzurevinde Kitap Okudu
Elazığ ilinde “Elazığ Her Yerde Okuyor” Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan” Okuyamayana Biz Okuruz” Etkinliğini Gazi Huzur Evinde Gerçekleştirdi.
Elazığ`da Öğretmenler Huzurevinde Kitap Okudu

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesi etkinlikleri çerçevesinde başlatılan  “Okuyamayana Biz Okuruz” etkinliğini Gazi Huzurevi Yaşlı bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirdi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde öğretmenler huzur evi sakinlerine kitap okudular.


Etkinliğe Milli eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Strateji Şube Müdürü Fatih Kömürlü, Huzurevi müdürü Ziyaddin Karakaya ile huzur evi sakinleri katıldılar.


Milli Eğitim Müüdü Gürtürk “Elazığ Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında geliştirilen “Okuyamaya Biz Okuruz” projesi hakkında bilgi vererek;


“2017 yılında başlattığımız proje kapsamında kitabın tozlu raflardan indirilmesini, okunmasını hedefledik. Bu hedefimize yaptığımız etkinliklerle büyük oranda ulaşmış olduk. Elazığ Her Yerde Okuyor projesi zaman geçtikçe kendini yenileyerek okullarımızda sadece kitap okunmasına değil, yeni kütüphanelerin açılmasına, münazara etkinlikleri yapılmasına, yarışmalara ve evlerimizde okuma saatlerinin yerleşmesine katkı sağlamıştır.


Bugünde burada ikamet eden büyüklerimizi ziyaret eden öğretmenlerimiz onlara kitap okuma etkinliği gerçekleştirecekler. Bu etkinliğimiz belirli periyotlarla devam edecek olup, yaşlı insanlarımızla kitapların sayfaları arasındaki yeni dünyaları, yeni ufukları paylaşacağız” dedi.


Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç’te açıklamasında Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürütülen bu projenin Gazi Huzur evinde ve kimsesiz çocuklarımızın barındığı çocuk evlerinde uygulanacağını ifade ederek, projede görev alan öğretmenlerimize teşekkür etti.


Kategori: EĞİTİM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-