Palu Belediyesi Artık Bu Geleneğe Son Vermeli!

Murat POLAT


Bir Palulu olarak hep şahit olmuşumdur, Palu Belediyesi ne zaman el değiştirse ilk yapılan icraatlardan biri,  personelin yerini değiştirmek. Elbette Belediye Başkanı olan kimse, hizmet etmek için kendi kadrosunu kuracaktır. Bu gayet normal ve olması gerekendir.

Ama normal olmayan durum ise,sırf karşı partiye oy verdi gerekçesi ile personelli masa başından alıp çöpe vermek ve rencide etmektir. 42 yıllık hayatımda hatırladığım kadarıyla, belediye el değiştirdikçe  personele böylesi haksız bir muamele yapılmaktadır.

Bu gelenek artık değişmeli ve bu tür davranışlardan kaçınılmalıdır. Günü kurtarma adına adalet rafa kalkarsa, yarına dair umutlara darbe vurulur. Çalışanların bir yanlışı varsa, bunun kurum içi değişik yöntemleri vardır. Çalışanın bir yanlışı varsa, soruşturma açılır, gerekirse kurum içi değişik cezalar verilebilir. Bir kurum bir ailedir. Bunu önce başkan sonra çalışanlar anlamak zorundadır. “Halka hizmet noktasında neler yapılabilir?” Sorusuna eğilip cevaplar aramalı ve ona göre liyakat ölçüsünde davranılmalıdır. Zaten memleketin başına ne geldiyse “benim adamım ,senin adamın” anlayışıyla geldi.

Son olarak şunu unutmayalım;  Biz Hz. Muhammedìn ümmetiyiz. Ahlakımız O yüce insanın ahlakının gölgesi olmalı. Senelerce O Yüce Resüle ve yarenlerine işkence eden müşrikleri Mekke`nin fethinde  nasıl afettiyse, büyüklerimizde, başkanlarımızda affedici olmalı ve kendi çalışanlarının – ki hepside müslümandır-  partisel fikirleri yüzünden, tarafgirlik hissiyle hareket ederek rencide etmemelidir. 

Umarım bu gelenek bir daha geri gelmemek üzere yok edilir. Sadece hedef halka hizmet etmek olur.

Selam  ve Dua ile

Paylaş: