Palu`da Seçime Bir Hafta Kala

Murat POLAT


Palu`da seçime bir hafta kala çalışmalar hızla sürüyor. Seçime katılan tüm adaylara başarılar diliyorum. Hepimizin malumu başkanlık koltuğuna bir kişi oturacak. Rabbim memleketimize hayırlı olanı nasip etsin.

Çalışmaların bu son haftasında ortam daha sıcak olacaktır. Bu sıcak ortamda temkinli olmak memleketin faydasına olacağı muhakkaktır. Benim yazımda bu konu üzerine olacak inşallah.

Hepimiz Palu denen bir geminin içindeyiz. Bu gemi delinirse ve su alırsa, zararı geminin içinde olan herkese dokunacaktır. Bu vaziyeti düşünerek hareket etmeliyiz.

Altı üstü bir koltuk yüzünden kalp kırmanın, dedikodu yapıp günah kazanmanın bir alemi yok. Hele birilerinin koltuğa oturması uğruna, düşmanlık yapmanın adavetle hareket etmenin, zarardan başka bir faydası da yok.

Bir hafta sonra her şey bitecek. Öyle bir hareket edelim ki, yarın birilerine mahcubiyetle bakmayalım. Arkasından konuştuklarımız yüzünden ğıybet günahıyla azap olmayalım. Müslümanlar kardeştir düsturana  helal getirmeyelim. Kin, haset ve düşmanlığı çağrıştıran ameller ile ebedi hayatımızı mahvetmeyelim.

Altı üstü bir koltuk nedeniyle bir memleketin gençliğinin mahvedildiğini açıkça görüyorum. Gençlerin duyguları ile oynanıyor ve gençlerimiz iş vaadiyle kandırılıyor. İradelerine ipotek konuyor. Vallahi ve billahi bu vebal sahibini yakmaya, ahretini mahvetmeye yeterde artar bile. Çünkü Palunun sermayesi gençliğidir. Seçim öncesi gençlere selam vermeyen, hatırını sormayanlar şimdi gençlerin iradesini çalmaya kalkışıyorlarsa bu vebaldir. Bu sermayeyi; hangi partiden olursa olsun mahvetmeye köle ruhlu insanlar meydana getirmeye hakları yoktur.  Menfaate alıştırılan bir gençlik karakteri imha edilir. Artık gelecek vaad etmez.  Menfaat için geleceği yok eden bir insan profili meydana gelir. Dediklerimde bir yanlış varsa buyrun gidin psikologlara sorun.  

Bir koltuk için bunları yapmaya hakkınız var mı?

Hayat akmada, ölüm yaklaşmada. Ecel celladı başımızı kesmek için zamanını kollamada. Bir gün Palu`nun minarelerinden bizimde selamız okunacak ve Palu semaları ismimizle çınlayacak. Ölümün her yanımızı sardığı bu zaman diliminde, kendimize yakışanı yapalım. “Hırs hasarettir” buyuruyor Üstad Bediüzzaman Hazretleri. Bizlerde hırsla değil, Hak ve hakikat çizgilerine riayetle bir seçim yapalım.

ÇÜNKÜ BİZ PALULUYUĞ

BİZE YAKIŞANI YAPARUĞ

Paylaş: