Seçim Geldi Kıymetin arttı Palulu Genç!


Geçenlerde birkaç genç yanıma gelip serzenişte bulundular; “Hocam eskiden bizi görüp selam vermeyenler, belediye seçimleri nedeniyle yandaşı oldukları adaya oy vermemiz, seçim bürosunda oturtmak için bize kıymet veriyorlar, yemek ısmarlamak için ısrar ediyorlar. Biz bu yapılanlara karşı ne yapalım?” dediler.

Özelde bu gençlere dediklerimi biraz daha genişleterek diyorum ki;

Geçmişte sizlere kıymet vermeyenlerin kabahatleri bir iken, size verecekleri yemek ve kıymetle oyunuzu alacaklarını düşünmeleri kabahatlerini katlamaktadırlar. Kimse kimsenin iradesini satın alamaz. Çünkü Allah irade konusunda insanı bu dünyada serbest bırakmışken, aş ve gelecek vaatleri ile hatırlanmayan gençleri hatırlamak ve onları bu yollarla umutlandırmak, seçimden sonrada yüz üstü bırakmak siyaset değil, benim nazarımda ihanettir.

Hedefim o aday bu aday değildir. Olmaz olamaz. Tüm adaylara başarılar dilerim. Benim serzenişim nettir. Sağa sola çekmeye gerekte yoktur. Gençlerle olan hasbihalimi bütün Palu bilir. Onlar için gösterdiğim çaba nedeniyle birkaç kelam etmeye hakkım vardır.

Tüm adaylara diyeceğim şudur; Kimse kendi siyasi ikbali için lütfen Palulu gençlerimizin umutları ile oynamasın. Doğrudur gençlerimiz işsizdir, aşsızdır ve bana sorarsanız en büyük sorunları ise başsızlıktır. Onlara yol gösterecek ve ücretini sadece Allah`tan bekleyecek Abilere ihtiyaçları vardır. Bu  ağabeyler seçimden seçime onları soran değil her daim, her sorunları karşısında  onların yanında olan kişilerdir. Gençlerin işsiz, aşsız, fakir olmalarını oya çevirme hesabı yapmaktan daha iğrenç bir siyaset olamaz. Gençlerin umutlarını oya çevirme hesabı yapanlar bunu bilsinler ki; bu dünyanın makamları geçicidir, ahiret ise bakidir ve ölüm haktır. Bırakıp gideceğiniz makamlar için gençleri kurban olarak seçmeyin. Öyle bir çalışma yapın ki ahiretiniz berbat olmasın

SELAM VE DUA İLE...

foto
Yazar: Murat POLAT
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal