Zulme Uğramak

Murat POLAT

Uzun soluklu bir hayatı yüklendik. Yüklendiğimiz bu dava da yalnız kaldık.  Yer, gök ve dağlar bizi terk etti. Zalim ve cahilce bu davayı yüklendik(Ahzap:72). Kendi elimizle kendimize zulmettik.

90`lı yıllardı…Hayatımızın her anında sadece Allah olsun dedik. Camilere akın ettik. Az bilgimizle gençliğin imanını kurtarma adına canla başla çalıştık, didindik. Bize vuranlar, gençliğimizi elimizden alıp bizi yok sayanlar, meğer koyun postuna bürünmüş kurtlarmış. İşkencelere uğratılırken vicdanları sızlamasın diye “sen devam et ben muhterem hoca efendinin vaazını dinliyorum “ diyen Polis kılıklı teröristler, ellerine bulaşan kanlarımızı Kur`an`la temizlediler. Bizi televizyonlarda terörist gösterdiler. Kendileri ise kahraman oldu bu milletin gözünde. Biz ise gerçeklerimizle beraber karanlık dehlizlerde Rabbimizle başbaş kaldık, bize işkence edenleri, iftira atanları, bizi dinlemeden bizi yargılayanları ve üzerimize kumpaslar kuranları,  O`na arz ettik ve O yüceler yücesine havale ettik.

3-5 kişi idik, bir müjdeyi kuşanmıştık ve inanmıştık;  hendek savaşında karnına açlıktan taş bağlayıp, hendeğe inen sonra sert olan kayaya balyozla vuran ve her vuruşunda Bizans`ın Kisra`nın anahtalarını Müslümanlara verileceğinin müjdesini veren O yüce Resül`ün (sav) yoluna, hemde delice inanmıştık.  Gençtik, parasızdık, gariptik ve belki dünyalık olarak hiçtik. Etrafımızda FERGENEKON, Jitem, PKK gibi tam donanımlı teröristler bizi bir kaşık suda boğmaya ant içmişcesine saldırdılar. Camileri bastılar,  Şehit ettiler, zindana attılar, işimizden ettiler ve iftiralarla bizi konuşturmadılar. Herkes bizi konuştu ama özellikle bizi konuşturmadılar.  Çünkü konuşursak yapılan bu üçlü saldırı boşa çıkacaktı. Bu onları hesabıydı.  Hesabı galip olan Allah onları yok etti. 3-5 gencin imanı evet sadece imanı, bu tam donanımlı şer çetelerini rezil edercesine mahv-u perişan etti.

Jitem ve Pkk `nın saldırılarına maruz kalıp, kumpaslarla zindana konulan 250 kardeşimiz halen daha içeridedir. Bu şahısların mağduriyetini bizzat  Sayın Cumhurbaşkanı dile getirmiştir. Milletin gözünün içine baka baka kurşun sıkan ve bu yapıya üye olan FETÖ`cüler dahi Örgüt üyeliği cezası  ile cezaevlerinden salıverilirken,  Ergenekon denilen yapının üyeleri hakları iade edilip tazminatlarla taltif edilirken, Yusufiler için hiçbir girişimin olmaması tam bir çifte standarttır. 20-25 yıldır  içerde olan ve sadece yeniden yargılama talebi olan bu kardeşlerimize karşı,  kör sağır numarası yapan yetkililer bunu iyi bilsinler ki hem dünyaları hem ahiretleri  Fergenekon, pkk ve jitemvari yapılanmalardan farklı olmayacaktır. Tarih tekerrürden ibarettir. Mazlumun ahı, indirir şahı.

Paylaş: