Elazığ Eğitim-Bir-Sen 30. Yıl Vefa Buluşması düzenledi

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi tarafından Eğitim-Bir-Sen'in kuruluşunun 30. yılı münasebetiyle "Vefa Buluşması" programı gerçekleştirildi.

Elazığ Eğitim-Bir-Sen 30. Yıl Vefa Buluşması düzenledi

Advert

Geçmiş dönem yönetimlerinde görev almış başkanlar, başkan yardımcıları, kurucu kadro, eski ve yeni ilçe başkanlarının davetli olduğu program, Kültür Park Mamuratul Aziz salonunda gerçekleştirildi.

Elazığ Eğitim-Bir-Sen “30. Yıl Vefa Buluşması” düzenledi

Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Geçmiş dönem faaliyetleri içeren sinevizyon gösteriminin ardından söz alan Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Elazığ Eğitim-Bir-Sen “30. Yıl Vefa Buluşması” düzenledi

"Konuşmama ‘Bütün elbiseleri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri’ sözünü dilimize pelesenk eden kurucu genel başkanımız, yedi güzel adamdan biri olan rahmetli Mehmet Akif İnan'ı anarak başlamak istiyorum. Sendikamıza gönül vermiş, emek vermiş, bu uğurda bedel ödemiş, sendikanın bu günlere gelmesine katkıda bulunmuş siz değerli dava arkadaşlarıma, siz değerli başkanlarıma hoş geldiniz diyor hepinizi Allah'ın selamı ile selamlıyorum. Sendikamızın 30. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde kurucu kadromuzun tamamına, başkanlarımızdan Kamil Kara, Tahir Cevher, Yasin Karakaya başta olmak üzere Eğitim-Bir-Sen davasını 30 yıl boyunca sahiplenen ve bu günlere kadar getiren siz değerli dava arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Eğitim-Bir-Sen bir okul gibidir bizler için. Davayı sahiplendiğimiz, dostluğu, kardeşliği, fedakârlığı ve en önemlisi de vefayı öğrendiğimiz bir okul. Bu bağlamda geçmişten geleceğe Eğitim-Bir-Sen davasını sahiplenmiş siz dava arkadaşlarımla böyle anlamlı bir gecede bir araya gelmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Allah sizlerden razı olsun.” (İLKHA)

Advert

Paylaş:
Advert