Kovancılar 'da aşı toplantısı gerçekleştirildi

Kovancılar 'da, ilçe Kaymakamlığı koordinesinde aşı toplantısı düzenlendi.

Kovancılar 'da aşı toplantısı gerçekleştirildi

Advert

Sultan Kubeys Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, İlçe Müftüsü Ahmet Bulut, Devlet Hastanesi Başhekimi İzzettin Günay, İlçe Milli Egitim Müdürü Murat Kaya, İmam Hatipler, Okul Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.


Kaymakam Bünyamin Karaloğlu yaptığı konuşmada, "Aşılanma istenilen seviyelere gelmezse ekim kasım aralık aylarında vaka sayısı yükselmeye başlar, kısıtlanma tekrar geri gelebilir. Mahalle ve köylerimizde, muhtarlar imamlar ve görevliler ile aşı ikna ekipleri kurulacak. Halkımızın kafasındaki aşı zararlıdır sözlerini yıkmamız gerekiyor. Bugün bu çalışmayı yapmazsak kısıtlamalar, yasaklar misliyle geri gelebilir. İlçemizde vaka sayısı şu an az ama bu artış gösterebilir. Bu yüzden önlemimizi şimdiden almamız gerekiyor. Elazığ'da en az aşılama yapilan ilçe Kovancılar ve Palu'dur. Aşılanma artmaz ise bu yeni varyant ile sayı artabilir." dedi.


Toplantının ardından okulda kurulan aşı biriminde ilk olarak ilçe müftüsünden başlanarak gönüllü aşılama yapıldı. (İLKHA)


Advert

Paylaş:
Advert