Kavaklı: Ey İslam Ülkeleri Yöneticileri Kınamak Yetmez İsrail`e Karşı Hareket Geçin

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı terör şebekesi siyonist çetenin, nihai emeli olan Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etmek için fırsat kolladığını ve bu yüzden saldırılarını arttırdığını belirterek kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Kavaklı: Ey İslam Ülkeleri Yöneticileri Kınamak Yetmez İsrail`e Karşı Hareket Geçin

Advert

Kavaklı yaptığı açıklamada , bu işgale zemin oluşturmak için 10 Mayıs, yanı bugünü İbrani takvime uydurarak Kudüs’ün Kurtuluş Günü ilan ettiklerini belirterek, bunu da bir bayram havasında işgalci polis eşliğinde onbinlerce siyonistle Aksa’yı işgal etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Açıklamasının devamında HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı şunları söyledi,

“Bugün sabah saatlerinden itibaren Siyonist polis ve askerler, hiçbir ayrım gözetmeksiniz vahşice Aksa’ya ve içerisindeki Müslümanlara gaz ve ses bombalarıyla, plastik mermilerle saldırdılar. Müslümanların üzerine arabalar sürerek ezmek istediler.

Aralarında ağır yaralıların da olduğu yüzlerce Müslüman yaralandı, onlarcası gözaltına alındı. Elhamdülillah, Müslümanlar bedenlerini Aksa’ya siper ederek işgale izin vermediler. Büyük bir kibir ve gururla gelen Siyonistler, bu izzetli direniş karşısında gerisin geri kaçmak zorunda kaldılar.”

Kavaklı, daha önce de dile getirdikleri  gibi, siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmadığını, onların, saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve kutsallara yaptıkları saldırıları sözlü olarak kınamakla yetinmeleri ve İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliği olduğunu belirtti.

Kavaklı yaptığı açıklamada,

“Aksa’mıza yapılan bu alçakça saldırıları kabul etmediğimizi en gür sesle dile getirmeliyiz. Müslümanlar her nerede olurlarsa olsunlar bu saldırıları tel’in etmek ve kendi ülkelerinin yöneticilerini harekete geçmeye zorlamak için seslerini yükseltmelidirler. Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe tepkiler de artarak devam etmelidir.

Mescid-i Aksa ve Kudüs Davası sadece Filistinlilerin veya sadece Arapların davası değil, bütün Müslümanların davasıdır. Mescid-i Aksa’yı savunmak sadece Filistinlilerin değil, bütün Ümmetin görevidir. Bu nedenle Aksa’yı en ön cephede savunan Müminler asla yalnız ve yardımsız bırakılmamalıdır.” dedi.

İslam ülkeleri yöneticilerine seslenen Kavaklı,

“Ey İslam ülkelerinin yöneticileri!

 Sizler yeri geldiğinde, ‘İsrail bir terör devletidir’ diyorsunuz! Ki doğru söylüyorsunuz!  İsrail bir terör şebekesi ise o zaman teröre ve teröriste her türlü yardım suçtur! Siyonist vahşeti sadece kınamakla yetinmeyin; siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik alanlarda somut yaptırımlar için ivedilikle adım atın!

Son olarak şunu da ifade etmek isteriz ki; siyonistlerle normalleşme adımlarını hızlandıranlar, bugün olmasa da tarih önünde yargılanacak ve mutlaka mahkûm olacaklardır! Temennimiz yaptıkları bu cürümden bir an önce dönmeleri ve tövbe etmeleridir.

Günlerdir Mescid-i Aksa’ya -gecesini gündüzüne katarak- bedenlerini siper eden tüm Filistinli kardeşlerimize selam olsun! Sizler Ümmetin onurunu koruyorsunuz! Zalimlere karşı dik duruşunuz elbette zaferi getirecektir!  Zulmetmekte olanlar ise yakında nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini göreceklerdir.” dedi.

Ayrıca HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı  Yasin Kavaklı bu akşam Elazığ Kültür Parkta saat 22.00`de siyonist çeteyi protesto etmek için araç konvoyuna tüm Elazığlıları davet etti

 

Advert

Paylaş:
Advert