Öğrencilerin cıvadan zehirlendiği kesinleşti
Bingöl’de her geçen gün cıva teması olduğu tespit edilen öğrenci sayısı artarken, kan testleri Kayseri iline gönderilen 67 öğrenciden 40-50 arasındaki öğrencinin kanında pozitif sonuç çıktı.
Öğrencilerin cıvadan zehirlendiği kesinleşti

Bingöl’de, 67 öğrenci cıva zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmıştı. Cıva teması nedeniyle kan testleri Kayseri’ye gönderilen öğrencilerin kan tahlili sonuçları belli oldu.

HABERİN VİDEOSU


Bingöl Merkez Sancak Beldesinde İlk ve Ortaokulu'nda önceki 67 öğrenci cıva zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Bu öğrencilerden 6’sı Elazığ, geri kalan öğrenciler ise Bingöl Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kayseri’ye gönderilen kan testlerinin 40-50 arasında öğrencide pozitif çıkması, zararlı bir madde olan cıva ile temasın olduğunu gözler önüne seriyor. Sonuçlar, ihmal var mı? sorusunu akıllara getiriyor.

“Zehirleyici maddenin bulunduğu 'kimyasal biyolojik radyolojik nükleer' ekibimizce tespit edilmiştir”

AFAD Bingöl İl Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada,

 “Yapılan kimyasal gaz dedektörü çalışmaları sonucunda organik bileşik maddelere dair yanıcı ve uçucu maddelerin ortama yayıldığı ve ortamda karbonmonoksit zehirleyici maddesinin bulunduğu 'kimyasal biyolojik radyolojik nükleer' ekibimizce tespit edilmiştir. Okulda bulunan fen laboratuvar derslik sınıfında bulunan deney tüpleri, olay inceleme ekibi gözetiminde muhafaza edilecek duruma getirilerek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.” denildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-