Harput turizmde önemli bir noktaya gelecek
Harput'ta hayata geçirilecek olan Balakgazi Parkı, Çiçek Şelalesi, Dikey Bahçe ve Cam Seyir Terası projeleriyle yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapacak.
Harput turizmde önemli bir noktaya gelecek

Elazığ'ın turizm alanında kalkınabilmesi için önemli çalışmalar hayata geçireceklerini kaydeden Şerifoğulları, "Harput'ta yapacağımız çalışmalarla ilgili incelemelerimize devam ediyoruz. Şehrimizin bacasız sanayisi olan turizm alanında önemli çalışmalarımız olacak. Şehrimizin parlayan yıldızı, 4 bin yıllık bir çınar olan ve UNESCO kalıcı listesine girmesini hedef koyduğumuz Harput'umuzun hak ettiği seviyeye kavuşması için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. İnşallah Harput bu dönem çok farklı bir noktaya gelecek" dedi.

Şerifoğulları, “Harput ile ilgili çok önemli projelerimiz var. Bunları en kısa sürede hayata geçirebilmek için yoğun mesai harcıyoruz. Açık Hava Müzesi, Saklı Vadi Parkı, Cam Terası, Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe İyileştirme, Harput-Hüseynik Tarih Yolu, Tescilli Eser Restorasyonları, Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Balon Turu gibi projelerimizi inşallah hayata geçirerek 24 saat uyumayan bir Harput oluşmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.EL

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-