Reklamı Geç
Advert
Maden'de heyelan riski nedeniyle yüzlerce konut ve iş yeri boşaltıldı-VİDEO
​Elazığ'ın Maden ilçesinde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 işyerinde tahliye işlemlerine başlandı.
Maden'de heyelan riski nedeniyle yüzlerce konut ve iş yeri boşaltıldı-VİDEO

Elazığ Valiliği, Maden ilçesinde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 işyerinde tahliye işlemlerine başlandığını açıkladı.

HABERİN VİDEOSU

Valilikten yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlatılan Maden İlçemiz Camiikebir Mahallesindeki Aktif ve Olası Heyelan Alanlarının Jeolojik-Jeoteknik Değerlendirme Raporuna istinaden İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Maden ilçemizde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 işyerinde bugün (26.04.2019) itibariyle tahliye işlemlerine başlanılmıştır ve bu kapsamda tahliye edilen vatandaşlarımıza barınma yeri temini ve kira yardımı gerçekleştirilmektedir." denildi.

Açıklamada, "Bunun yanı sıra afete maruz bölgede kalan ilçe kaymakamlığı, ilçe milli eğitim müdürlüğü, belediye lojman ve işyerleri ile kamuya ait diğer binaların tahliyesi ivedilikle tedbir amaçlı yapılmıştır. Bu konudaki çalışmalar İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Valiliğimizce hassasiyetle yürütülmektedir." ifadelerine yer verildi.

İLKHA daha önce yaptığı haberlerde Elazığ’ın Maden ilçesinde bakır ocağından çıkarılan hafriyatın, ilçenin yüksek kesimlerine dökülmesinin heyelan riskine neden olduğuna dikkat çekmişti. (İLKHA)
Kategori: MADEN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-