Reklamı Geç
Advert
Elazığ`dan Peygamberimize ve İslam’a hakaret eden oda TV’ye suç duyurusu
Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Koordinatörlüğü, Peygamber Efendimize ve İslam’a yönelik hakaret içerikli yayınlar paylaşan oda TV hakkında suç duyurusunda bulundu.
Elazığ`dan Peygamberimize ve İslam’a hakaret eden oda TV’ye suç duyurusu

Türkiye, Peygambere ve İslam'ın kutsallarına hakaret edip kaos planlayan oda TV’nin provokasyon çağrılarını konuşuyor. 

Aziz Peygamberimize ve İslam’a hakaret eden Yerli Charlie Hebdo görevini gören oda TV adlı internet sitesine tepkiler dinmek bilmiyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Koordinatörü Zülfü Öztürk ve Üyeler Abdullah Çetiner ile Yavuz Öner, OdaTV`nin Peygamberimize hakaret etmelerinden dolayı, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

Suç duyurusunun ardından adliye binası önünde Peygamber Sevdalıları Vakfı yetkilileri bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Elazığ Koordinatörü Zülfü Öztürk şu açıklamalarda bulundu;

'Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mikail'e düşman ise artık şüphesiz Allah da kâfirlerin düşmanıdır.(Bakara - 98)' ayetiyle konuşmasına başlayarak, oda TV adlı internet sitesine sert tepki gösterdi.

"Rabbimizin ve Peygamberinin dostlarını dost, düşmanlarını da düşman bilelim"

İslam’a ve onun kutsallarına hakareti asla ama asla kabul etmediklerini vurgulayan, Öztürk;

 "İslam-küfür cephesinin gittikçe birbirinden ayrışarak berraklaştığı, herkesin artık İslam’dan veya küfürden yana tercihte bulunarak safını netleştirdiği ahir zaman dilimindeyiz. Anneler ve babalar olarak yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem azabından kendimizi, çocuklarımızı, sevenlerimizi kurtarmak ve cennetlerde felaha ulaşmak için son nefesimizi vermeden evvel kalbimizi, Yüce Rabbimizin ve onun sevgili Peygamberinin sevgisiyle dolduralım. Rabbimizin ve Peygamberinin dostlarını dost, düşmanlarını da düşman bilelim. Dilimiz döndüğünce, gücümüz yettiğince İslam'a ve onun kutsallarına hakareti asla ama asla kabul etmeyerek, İlahi sorumluluğumuzu her daim yerine getirelim. Ta ki yüce Mevla’nın huzuruna Alnı ak, kalbi pak çıkabilelim." dedi.

"Bu zihniyet 2010'da Kur'an-ı Kerim'i yakan papazı savunan Charlie Hebdo’nun kirli ve yerli zihniyetidir"

İslam düşmanlarının kirli dilleri ile yüce mukaddesata hakaret etmekle bir kez daha derin nefretlerini gösterdiklerini belirten Öztürk

"Bilindiği üzere Salman Rüşdi–Charlie Hebdo çizgisinde yayın yapan oda TV denilen karanlık güruh tarafından yayınlanan bir yazıda Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Selleme, aziz dinimiz İslam'a, Kur'an-ı Kerim'e, sahabe-i kirama ve İslam âlimlerine ağır hakaretlerde bulunuldu. Bahsi geçen yazıda bununla da yetinilmeyip gözümüzün nurundan sıradan bir insandan bahseder gibi söz edildi, vahiy alay konusu yapıldı. Bu karanlık yüzler tüm bunlarla da kalmayıp, halen yayınlarının arkasında durmakta ve kuduzluklarına devam etmektedirler. Bu zihniyet, İslam’ın kutsallarına 1989'da saldıran Salman Rüşdi'nin, 2005'te Danimarkalı karikatüristin ve 2010'da Kur'an-ı Kerim'i yakan papazı savunan Charlie Hebdo’nun kirli ve yerli zihniyetidir." diye konuştu.

"Düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı, mukaddesatımıza saldırma hakkını asla vermez"

Tüm Müslümanların kalbini nefretle dolduran bu işin arkasında, dünya emperyalistlerinin ve onların yerli işbirlikçilerinin düşmanca politikalarının yattığına dikkat çeken Öztürk, "İslam düşmanlarının bu alçakça hareketinin yegâne sebebi, İslami uyanışın tüm dünyada gittikçe yayılmasıdır. Düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı, mukaddesatımıza saldırma hakkını asla vermez. Hatırlanacağı üzere, daha önceleri de malum yapıların türevi olan kimi kuruluşlar tarafından defalarca İslam'ın kutsallarına hakaret edilmiş, bu tavır bütün bir kamuoyunun sert tepkisine neden olmuştu. Dünden bugüne yaşanan bu hakaretlere verilen tüm tepkilere rağmen bu zihniyetin hâlâ pervasız bir şekilde İslam'ın kutsallarına saldırması, büyük bir provokasyondur. Kendi içinde bulunduğu toplumun kutsallarını hiçe sayarak kimi zaman sanatsal faaliyet, kimi zaman da sözüm ona fikir özgürlüğü kapsamında toplumu tahrik eden bu saldırıları gerçekleştiren malum zihniyetin, gün geçtikçe İslam'a düşmanlıklarını alenileştirdiği görülüyor. Bu açıkça tahrik ve provokedir, kışkırtmadır ve maksatlıdır. Müslümanları tahrik etmek ve bazı karanlık hesapları için yaptıkları sistematik saldırılardan bir saldırıdır." ifadelerini kullandı.

"Kur'an ve Hazreti Muhammed Müslümanların Namus-u Ekberleridir"

Açıklamasının devamında Öztürk şunları söyledi: "Hiç kimsenin düşünce ve ifade özgürlüğünü bahane ederek dünya Müslümanlarının ve halkımızın inançlarına ve kutsallarına hürmetsizlik etmeye hakkı yoktur. Hiç kimsenin Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Selleme dil uzatmaya, bir buçuk milyarlık İslam ümmetinin 'Canım sana feda ya Muhammed' dediği Peygamberine düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesi altında edepsizlikte bulunarak hakaret etmeye asla ve asla hakkı olamaz. Kur'an ve Hazreti Muhammed Müslümanların Namus-u Ekberleridir. Hazreti Peygamber ve Kur'an-ı Mübin'e hakaret eden ve saldıran bütün Müslümanlara hakaret etmiş ve saldırmıştır. Dolayısıyla Hazreti Peygamberin ve Yüce Kur'an-ın düşmanları bütün Müslümanların da ortak düşmanıdır."

"Bu ülkede ne İslam ne de İslam'ın kutsalları sahipsiz değildir!"

İslam'a ve Peygambere yapılan küstahlığı lanetlediklerini aktaran Öztürk, "Siz yerli Charlie Hebdo olabilirsiniz ama burası Fransa, Danimarka ve ABD değildir. Peygamber Efendimize, İslam'a, Kur'an-a, sahabelere ve canını aziz İslam davası uğruna vermiş seçkin âlimlere yapılan bu küstahlığı lanetliyoruz. Müslümanların kutsallarına hakaret etmeyi marifet zanneden bu zavallı güruh bilmelidir ki, Müslümanlar sizin hakaretlerinize katlanmak zorunda değiller. Bu ülkede ne İslam ne de İslam'ın kutsalları sahipsiz değildir. İslam'a ve İslam'ın değerlerine saldırmaktan artık vazgeçin! İslam'a ve İslam'ın değerlerine saldırmak bugüne kadar kimseye fayda sağlamadığı gibi, tam aksine İslam ve Müslümanlar tüm saldırı, iftira ve karalamalara rağmen sürekli yükselmiş ve yücelmişler, düşmanları da rezil ve yok olmaya mahkûm olmuşlardır. Sizlerin de akıbeti selefleriniz olan İslam düşmanlarından farklı olmayacak, tarihin çöplüğüne atılmaktan kurtulamayacaksınız." şeklinde konuştu.

"Yetkililer gerekeni yapıp kamuoyunu teskin etmelidir"

Yetkililere çağrıda bulunan Öztürk, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve Peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemlerin bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek, "Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak halkımızı temsilen hukuki hakkımızı kullanmak suretiyle bugün malum karanlık oda TV hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. İdareyi ellerinde bulunduran ilgili ve yetkililerin (Hükümet, Diyanet, Savcılar)  halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve Peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemleri, açıklamaları yapmak sureti ile kamuoyunu tatmin ve teskin etmeleri gerekir. Bizlerin ve kamuoyunun beklentisi bu yöndedir. Bu küstah saldırıların kendilerini muhafazakâr olarak tanımlayan bir hükümet döneminde yapılıyor olması ve buna tepki gösterilmemesi ayrıca üzücü bir durumdur. Yüzde 99'u Müslüman olan bu diyarda bütün bir halk olarak öyle güçlü bir tepki ortaya koymalıyız ki, bir daha hiç kimse Müslüman memleketinde salyangoz satmaya kalkışamasın. Rabbimiz tüm şerleri hayra tebdil etsin, bu girişimimizi de hayırlara vesile kılsın."

 

Kategori: İSLAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-