Reklamı Geç
Kovancılarlı Üniversite öğrencilerinden yüzlerce öğrenciye giyim yardımı
İstanbul'da üniversite okuyan Elazığlı 7 kız öğrenci, hayırseverlerden topladıkları 450 kişilik bot ve montları ihtiyacı bulunan öğrencilere dağıttı.
Kovancılarlı Üniversite öğrencilerinden yüzlerce öğrenciye giyim yardımı

İstanbul'da üniversite okuyan Elazığlı 7 kız öğrenci, memleketlerindeki ihtiyaç sahibi öğrenciler için hayırseverlerin kapısı çalmaya karar verdi. Üniversiteli öğrenciler, hayırseverlerden topladıkları 450 kişilik bot ve montları, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Üniversite öğrencilerinden Seda Güler, maddi durumu iyi olan insanlardan yardım talebinde bulunduklarını belirterek, "Bizler Elazığ'ın Kovancılar ilçesinden olan 7 arkadaşız. Memleketimizdeki fakir öğrencilere yardım etmek için İstanbul'da tanıdığımız zengin abi ve ablalarımızdan yardım talebinde bulunduk. Onlara kışın soğuğunda en iyi yardımın bot ve mont olacağını belirttik. Sağ olsunlar bizleri kırmadılar. Bizlere gerekli olan desteği verdiler. Beklentimizin de üstünde 450 kişilik bot ve mont topladık. Başta Kovancılar olmak üzere Elazığ'a getirdiğimiz yardımları okuldaki öğrencilere dağıttık. Onların sevincine ortak olduk. Hakikaten böylesi güzel bir faaliyette bulunmanın manevi hazzı anlatılmaz. Bu konuda bizlere yardımını esirgemeyen tüm büyüklerime teşekkür ederim." dediler. (Murat Polat-İLKHA)

Kategori: KOVANCILAR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-