Reklamı Geç
Yüzbinlerce emeklinin maaşı artacak
Maliye Bakanı Ağbal, bazı kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacak olmasıyla ilgili olarak "Düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak." dedi.
Yüzbinlerce emeklinin maaşı artacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Ağbal, "Yapacağımız düzenlemeden yaklaşık 1,5 milyon civarında memur ve emeklimiz yararlanacak. Söz konusu düzenlemeden emeklilerimizin dul ve yetimleri de istifade edecek. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 637 lira, emekli ikramiyeleri 27 bin 13 lira artacak. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 569 lira, emekli ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak." şeklinde konuştu. (İLKHA) 
Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-