Elazığ ŞÖNİM Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Broşürü Dağıttı
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde görevli meslek elemanları merkeze bağlı köylerde düzenledikleri toplantılar ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele yolları hakkında bilgiler vererek ‘’ Kadına Şiddete Karşı Buraydım De’’ broşürlerini dağıttılar.
Elazığ ŞÖNİM Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Broşürü Dağıttı

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde görevli meslek elemanları merkeze bağlı köylerde düzenledikleri  toplantılar ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele yolları hakkında bilgiler vererek  ‘’ Kadına Şiddete Karşı Buraydım De’’ broşürlerini dağıttılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Elazığ Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi  Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor. Farkındalık oluşturmak adına Elâzığ’da merkeze bağlı köylerde bilgilendirici toplantılar düzenlenerek hanede yaşayan kadınlar yasal hakları konularından bilgilendirildiler.

Kırsal kesimde yaşayanları kendileri için önemli olduğunu dile getiren  şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Orhan Yavuz ‘’ Aile ve Sosyal Bakanlığı kadının Statüsü Genel Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimizde görevli meslek elemanlarımız kırsalda yaşayan kadınların bilgilendirilmesi amacıyla saha çalışmalarına devam etmektedirler. 

Kırsalda yaşayan vatandaşların tek tek dolaşarak broşür dağıtıldığını ve yapılan toplantılara ile Kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek, kadının insan haklarını korumak ve geliştirmek, kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak için 6284 Sayılı Kanun kapsamında Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü olarak hizmetlerimiz devam edecektir’’. dedi.

Kategori: KADIN VE AİLE
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-