Kışa 'Limon Suyu' ile hazırlanın
Soğuk algınlığına karşı şiddetle önerilen limon suyunun pek çok hastalık üzerinde olumlu etkileri bulunmakta.
Kışa 'Limon Suyu' ile hazırlanın

İşte Limon Suyunun Tedavi Ettiği 13 Hastalık

1: Soğuk Algınlığı ve Grip

Limonda bulunan C vitamini, antioksidan yapısı sayesinde genel enfeksiyonlara etkisiyle birlikte özellikle kış aylarında sık sık rastlanan grip ve soğuk algınlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

2: Kalp ve Damar Sağlığı

Limonda bulunan besin maddeleri sayesinde damar içinde biriken yağların temizlemesinde olumlu etkileri vardır. Bu sayede kalp rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olacaksınız.

3: Bağışıklık Sistemine Etkileri

Bağışıklık sistemi sağlığımız için en önemli olgulardan biridir. Limonda bulunan vitaminler sayesinde zararlı mikroorganizmalara karşı dirençli olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz.

4: Gıda Zehirlenmeleri

Vücuttaki enfeksiyonlarla birlikte bozuk gıdaların yenmesi sonucu oluşan gıda zehirlenmelerinde asitli yapısı sayesinde bu zehirlenmelere karşı sizleri koruyacaktır.

5: Minerallerin Emilimi Üzerine Etkileri

Limonda bulunan C vitamini sayesinde çaya eklendiğinde mineral emiliminin olumsuz etkileri ortadan kalkacaktır. Aynı zaman protein içerikli gıdalarla birlikte tüketilmesi proteinin emilimini arttıracaktır.

5: Böbrek Taşına Karşı Etkileri

Limon suyunda besin maddeleri idrarda biriken sitrat seviyesini azaltır. Bu sayede böbrek taşlarının oluşumunu azaltacaktır.

6: Eklemler Üzerine Etkileri

Eklemlerin aşırı hareketlenmesi sonucu biriken erik asit seviyesini limon suyu ile düşürebilir ve eklemlerde birikimini önleyebilirsiniz. Ürik asit fazla birikmesi eklemlerde şişmelere ve ağrılara sebep olabilir.

7: Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Limon suyu kan şekerinizi dengeler. Erkenden acıkmanızı önler ve sizi tok tutar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede kilo vermenize yardımcı olur.

8: Safra Kesesi Rahatsızlıkları

Hafif ağrılar olsa da limon suyu safra kesesi rahatsızlıklarına olumlu etkileri bulunmaktadır.

9:Fibramiyoloji

Genel yorgunluk veya enerji azlığı gibi yorumlanabilen fibramiyoloji, limon suyu tüketerek bir nebze önleyebilirsiniz.

10: Kas Ağrıları

Özellikle yapılan egzersizler sonrası oluşan kas ağrıları içim limon suyu tüketmek bu ağrıları bir nebze rahatlatacaktır.

11: Tırnak Kırılmaları

İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olur ve tırnaklardaki beyaz noktaların yok olmasında yardımcı olur. Bu beyaz noktalar vitamin eksikliğinin belirtileridir.

12: Cilt Üzerinde Etkileri

Limon suyu cilt üzerinde siyah noktalar ve akneleri temizlemek için en doğal bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. Limonu veya limon suyunu cildinize sürün ve 4-5 dakika bekledikten sonra durulayın. Cildinizin temizlendiğini siz de göreceksiniz.

13: Dişler Üzerine Etkileri

Limondaki C vitamini sayesinde diş etlerinin güçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda leke ve plakanmış dişler için limon kabuklarını rendeleyerek dişlerinizi fırçalayın. Dişleriniz beyazlamasına siz de şahit olacaksınız.

Özellikle sabah uyandığınızda aç karnında 1 bardak limon suyu içmenizi tavsiye ediyoruz. Akşamdan hazırlayacağınız suya bir kaç limon ekleyin veya limonu sıkıp su ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Kategori: SAĞLIK
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-