Baskil için 2017`de hedeflenen tüm projeler tamamlandı
Elazığ`ın Baskil ilçesi için 2017 yılı hedeflerini ve programlarını tamamlayan İl Özel İdaresi yatırım programında yer alan asfalt, yol bakım ve onarım, sulama tesisi, içme suyu ve sondaj çalışmaları gibi bütün altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı.
Baskil için 2017`de hedeflenen tüm projeler tamamlandı

Elazığ`ın Baskil ilçesi için 2017 yılı hedeflerini ve programlarını tamamlayan İl Özel İdaresi  yatırım programında yer alan asfalt, yol bakım ve onarım, sulama tesisi, içme suyu ve sondaj çalışmaları gibi bütün altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı.
 

Yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Baskil’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında 27,4 km 1.kat asfalt, 76 km yama, 10 km yol onarım, 6 adet menfez, 24 km stabilize, 1 kanalizasyon projesi, 21 içme suyu bakım ve onarımı, 14 içme suyu tesis yenileme, 1 adet içme suyu yeni tesis, 16 adet drenaj, 12 sondaj ve 5 adet tarımsal sulama projesi yapılarak bitirilmiştir.

Baskil’de tarımsal sulama ve üretimi artırmak adına İl Özel İdaresi ve DAP kaynakları ile 2017 yılında yatırım programı dâhilinde 5 adet tarımsal sulama projesi yapılmıştır. Tamamlanan bu işler ile 38,5 ha alan sulamaya açılacak bu tesislerin yapıldığı bölgede vahşi sulama yöntemi yerine teknik tarımsal sulama yöntemine geçilerek bölgede alternatif tarımsal üretime destek sağlanmış olacaktır.

Baskil’de yapılan bütün bu işler için yaklaşık 8 Milyon TL kaynak kullanılmış ve 60 köyün 44’ünde çalışma yapılmıştır.

Yapılan bütün bu hizmetlerin gerçekleşmesinde kurumumuza öncülük eden Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve İl Genel Meclisimize teşekkür ediyor ve hizmetlerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-