Palu Ziraat Bankasından Faizsiz Altın Saklama
Ziraat Bankası Palu Şube Müdürü Erkut Güllü, Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının Elazığ’da 23 Ekim’de başlayacağını söyledi.
Palu Ziraat Bankasından Faizsiz Altın Saklama

Ziraat Bankası Palu Şube Müdürü Erkut Güllü, Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının Elazığ’da 23 Ekim’de başlayacağını söyledi.


Yastık altında atıl vaziyette bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ihracı ile ilgili açıklamada bulunarak, "Ziraat Bankası olarak yastık altında duran altınları ekonomiye kazandırmaya çalışmaktayız, yatırımcısına altı ayda bir kira getirisi sağlayacak olan faizsiz tahviller şeklinde sunulmaktadır. Burada avantajlı olan kısım kira gelirinde herhangi bir stopaj oranının uygulanmayacak olması. Yine bir diğer avantajı saklama kolaylığı. İnsanlar bunu fiziki olarak saklayamayabilirler ama devlet güvencesiyle artık saklayabilecekler” ifadelerini kullandı.

23-27 Ekim tarihleri arasında Elazığ’da taleplerin toplanacağını, "Senetler, talep toplama dönemini takip eden hafta Çarşamba günleri yatırımcıların hesaplarına aktarılacak olup yatırımcısına her 6 ayda bir altın fiyatına endeksli yüzde 1,20 getiri sağlayacaktır. Getiriler yatırımcıların hesaplarına TL cinsinden ödenecektir. Vatandaşlarımız yastık altında duran altınlarını Ziraat Bankasına getirerek ekonomiye destek olabilirler” diye konuştu.

Kategori: EKONOMİ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-